» » » » » » Bebeğinizin Sağlığı İçin Apgar Skoru Nedir?

Bebeğinizin Sağlığı İçin Apgar Skoru  Nedir?


Bebekler doğdukları anda aşağıdaki tabloda yer alan beş etken ile değerlendirmeye alınır.Değerlendirme sonunda bebeğin kilosu tartılır.

Apgar skor puanı 7 ve üzeri olan bebek sağlıklı olarak değerlendirilir.

Yaklaşık 1 hafta sonra,bebeğin kan örneği,K vitamini eksikliği ve fenilketonüri(topuk kanı) alınarak incelemeye gönderilir.

    Topuk kanı, sağlık ocaklarımızda ücretsiz olarak-zorunlu olarak alınmaktadır.Size verilen randevu tarihinde mutlaka kurumda hazır bulununuz. 

About Sibel

Merhabalar Ben Sibel! Moda,diyet,sağlık,yemek tarifleri,astroloji ve diğer konular hakkında bir çok soruya cevap bulacağınız bloguma hoşgeldiniz.Faydalı olmak en büyük dileğimdir.
«
Next
Sonraki Kayıt
»
Previous
Önceki Kayıt

11 yorum:

 1. İnanın apgar skorunu hiç duymamıştım, ne güzel yazılar paylaşıyorsunuz öyle. Çok teşekkür ederim.

  YanıtlayınSil
 2. Topuk kanı alındığını biliyorum ama Apgar tedavisini ilk defa duydum. Teşekkürler.

  YanıtlayınSil
 3. ay ne ilginçli konular buluyon ki seen :)

  YanıtlayınSil
 4. Apgar skorunu ilk kez duydum teşekkürler.

  YanıtlayınSil
 5. Çok güzel bir konuya değinmişsiniz. Çevremde Fenilketonüri testini yaptırmak istemeyenler çoktu bu konuda uyarıyordum sakın ihmal etmeyin! çünkü çocuğunuzda böyle bir şey var ise erken teşhis ile tedavi edilebiliyor diye.

  YanıtlayınSil
 6. Her şey zamanında olursa ileride yaşanacak sorunların önüne geçilir.Anne ve babalar sağlık uzmanlarına güvensinler,onların yönlendirmelerini yerine getirsinler..

  YanıtlayınSil
 7. İki çocuğumda Apgar 10 ile doğmuştu , nasıl da sevinmiştim:)

  YanıtlayınSil
 8. Ben topuktan kan alındığını biliyorum ama adının apgar skoru olduğunu bilmiyordum bize sadece sıkıntı yok dediler skor filan söylemediler bilgilendirme için teşekkürler.

  YanıtlayınSil